Testy studijních předpokladů TSP – Co je to? Základní informace

V minulých příspěvcích https://olomouckurzy.cz/co-je-to-osp-obecne-studijni-predpoklady/,   https://olomouckurzy.cz/verbalni-oddil-obecnych-studijnich-predpokladu-osp/, https://olomouckurzy.cz/verbalni-oddil-obecnych-studijnich-predpokladu-osp-2-cast/, https://olomouckurzy.cz/analyticky-oddil-obecnych-studijnich-predpokladu-osp/ a https://olomouckurzy.cz/analyticky-oddil-obecnych-studijnich-predpokladu-osp-2-cast/ jsme si představili Obecné studijní předpoklady OSP. Dnes se podíváme na Testy studijních předpokladů TSP.

Testy studijních předpokladů TSP jsou přijímací zkoušky na téměř všechny fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Dříve se testy studijních předpokladů TSP skládaly ze šesti částí: verbálního oddílu, numerického oddílu, analytického oddílu, kritického myšlení, prostorové představivosti a kulturního přehledu. Od roku 2021 dochází k úpravě a test TSP se bude skládat pouze ze 4 částí. Odpadá prostorová představivost a kulturní přehled.

Testy studijních předpokladů TSP jsou také kratší oproti předchozím rokům a obsahují 48 otázek v již zmíněných 4 částí. Na test mají studenti dohromady 100 minut. Testy studijních předpokladů budou jsou v roce 2021 pouze ONLINE a to 24. – 25. 4. 2021. Více informací naleznete zde: https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky a zde: https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/terminy-prihlasek-prijimacek-zapisu.

A jak jsou testy studijních předpokladů TSP hodnoceny? Za správnou odpověď dostanete 1 bod, za špatnou odpověď se odečítá ¼ bodu a za žádnou odpověď se 0 bodů. V našem přípravném kurzu Vás připravíme na všechny části TSP. Přihlásit se můžete na našich webových stránkách https://olomouckurzy.cz/kurzy-na-prijimaci-zkousky-na-vysokou-skolu/ nebo na email: objednavky@olomouckurzy.cz. Sledujte také naše facebookové stánky a instagramové stránky @olomouckurzy.